kdyCO?

Zítra se jde do ulic v šátkách!

23. dubna 2007 v 16:41 | TDC
Svaty Jiri, svatek vitezstvi dobra nad zlem, svatek skautu. Vsedni den a prece neobycejny. Pripominka toho, ze skauting ma svou cenu, stejne jako boj dobra se zlem. Prilezitost byt spolu - at uz skutecne, nebo symbolicky.
Je nas 46 tisic, to je velke cislo. Pojdme udelat symbolicky retez skautskych rukou, hlav a srdci, pojdme ukazat sami sobe i lidem okolo, ze nas je hodne - a ze jsme radi, ze jsme skauti.

24. dubna 2007


Pojdme rano do prace, do skoly, s detmi k doktorovi nebo kam nas toho dne povinnosti zavedou, jako skauti. Oblecme si skautsky satek - pro radost z toho, ze jsme skauti, ze skauting existuje 100 let, ze mame svatek.

Tip:

  • Co takhle satky a tricka s logem oslav?
  • Co si dat po praci a po skole sraz? Satky rozptylene po meste jsou prima - setkani barevnych satku na namesti bude zase prima pusobive.
  • Co zkusit vymyslet nejakou doprovodnou akci? Spolecne zajit na zmrzlinu, do ZOO, na rozhlednu, zorganizovat hru po meste… Podelte se o napady!

Blíží se noční výsadek!

11. března 2007 v 13:00 | středisko Český lev Chomutov, ondřej
Letošní noční výsadek je v sobotu 24. března 2007 kdesi pod Doupovskými horami. Vyzkoušíte si noční putování neznámou krajinou za neznámým cílem jen podle mapy, buzoly a svých schopností. Každý musí mít s sebou:

vlastní spacák, karimatku, baterku, jídlo a pití na dobu výsadku.

Cena je 100,- Kč na osobu, to zahrnuje autobus, nocleh, technické zabezpečení a jako novinku i nedělní snídani. Odjezd je ve 20:00 hod od 9. ZŠ V Havlíčkově ulici v Chomutově, tam se dostaneme společně vlakem z Kadaně. Návrat do Kadaně bude v neděli nejpozději do 11:00 hod.

Tak hodně štěstí a jasnou hlavu i noční oblohu;)

Info na Zlatý uzel

22. února 2007 v 21:11 | ondřej
Zlatý uzel je letos 24. 2. tedy v sobotu, začíná v 8:30. Sraz kadaňských je v 7:45 před 2. základní školou. Musí se nanosit lavice a připravit soutěž samotná. Na sobě musí mít všichni kroj, kdo ho vůbec nemá, tak skautské triko. S sebou přezůvky se světlou podrážkou, svačinu a soutěžící 20,- Kč na startovné. Uzlu zdar;)

Zlatý uzel je za dveřmi!

21. února 2007 v 10:54 | ondřej
Tradiční soutěž o putovní Zlatý uzel je už tuhle sobotu. Přijedou kluci a holky i z ostatních středisek chomutovského okresu. Obhajovat loňské vítězství v hlavní soutěži budou Jirkováci. Na všechny soutěžící čeká i jedno veliké a dost důležité překvapení. Budete čumět:D
V sobotu dopoledne si připravte prsty, jdeme do boje;)
Podrobnější info a časy vám přineseme hned po čtvrteční střediskové radě, teda zítra po sedmé hodině večer.

1907 - 2007 VIDEO

1. února 2007 v 4:47 | ondřej
Letos slaví skauting 100 let. My slavíme s ním...
Kdo si neví rady s překladem, klikněte na titulek článku;)... (a poděkujte Hugovi)

100 let skautingu oslavíme v Praze! (společně s několika tisíci dalších skautů)

22. ledna 2007 v 17:20 | ondřej
Rok 2007 je 100 letým výročím od založení celosvětového skautingu. Všichni slavíme stovku. Organizace Junák chystá na letošní jaro největší akci posledních let. O víkendu 21. - 24. dubna bude hlavní město Praha naše! Oslavy 100 letých narozenin totálně ovládnou Staroměstské náměstí i zbytek centra. Očekává se přes 3.000 skautů a skautek!!! A Kadaň pomůže s touhle oslavou. Nepřijedem se jen podívat, stali jsme se součástí, my tu oslavu vytvoříme! Slavnost skautských šátků má jako hlavní bod programu přivést dohromady všechny země světa, kde skauting žije. Vzhledem k tomu, že kromě 5ti států je skauting po celém světě, bude jich vážně hodně;) Každý stát má své zástupce, ti přinesou na náměstí státní vlajku a skautský šátek, který místní skauti nosí. Šátky se pak vezmou, sešijí se dohromady a vytvoří se největší skautský šátek světa. Oddíl kadaňskách skautek Slunce reprezentují stát Zambie, oddíl skautů Blesk Libanon. Tenhle rok je náš. Užijme si ho;)

skauti Blesk - Libanon
skautky Slunce - Zambie

Google se skautskou lilií!

9. ledna 2007 v 22:24 | Hu?go!
Viděli byste rádi skautskou lilii jako logo největšího internetového vyhledávače na světě Google? Alespoň jeden den v roce by se vám to mohlo podařit! Světové ústředí WOSM vypustilo do světa petici, ve které od představitelů Googlu požaduje, aby 22.února (Den sesterství a letos výročí 150 let od narození Roberta Baden-Powella) změnilo svoje logo na logo výročí sto let skautingu. A potom aby se skautská lilie na Googlu objevovala vždy 22. února už každý rok!
Petice spatřila světlo světa poměrné nedávno a při zveřejnění tohoto článku pod ní bylo podepsáno již 51073 lidí. V době, kdy čtete tyto řádky určitě daleko víc. A jak, že se můžete taky zapojit? Stačí vyplnit kolonky jméno, skautský oddíl, stát a email (nebude nikde zveřejňován) na stránkách petice Baden Powell and Google. Potom jenom vše potvrdíte tlačítkem dole, naskočí okno, ve kterém si můžete všechny osobní údaje ješte jednou prohlídnout a potvrdíte tlačítkem podruhý. A je to;)

Návštěva dětí v ÚSP.... POZOR DŮLEŽITÉ!!!

10. prosince 2006 v 21:21 | ondřej
POZOR!! TATO AKCE SE ODKLÁDÁ. TOTO ÚTERÝ NAKONEC NENÍ. PODLE VYJÁDŘENÍ VEDENÍ ÚSTAVU MOŽNÁ ANI UŽ DO VÁNOC NEBUDE. UVIDÍME, ROZMYSLÍME, DÁME VĚDĚT!!!!
Letos poprvé se skauti a skautky podívají o Vánocích za dětmi v Ústavu Sociální péče v Kadani..................

Betlémské světlo

10. prosince 2006 v 21:17 | ondřej
Ohýnek z Betléma se letos rozdává 23. prosince, tentokrát v klubovnách, od 15:00 do 18:00 hod. Služba se dohodne na besídce. Možná se bude rozdávat i na Vánočních trzích a Živém Betlémě ve Františkánském klášteře, je to ale ještě potřeba domluvit, opět se dozvíte na besídce.

Vánoční besídka

10. prosince 2006 v 21:14 | ondřej
Vánoční besídka bude 22. prosince od 17:00 hod v klubovnách. Oblečeni v krojích, s sebou cukroví a dárky pro ostatní oddíly.

Krásný Vánoce:)

Klubovnami proteče krása

5. října 2006 v 23:21 | ondey
Středisková rada Úhošť vyhlašuje soutěž o nejhezčí kadaňskou skautskou klubovnu. Oddíly se mohou snažit do 15. prosince, v tento den bude soutěž ukončena. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne na Vánoční besídce.

(Tento počin plně nahrává záměrům oddílu Blesk, který v rámci oddílových reforem chystá kompletní přeměnu své skautské klubovny na skautský klub. Tímto také Oddílová rada Blesk vřele děkuje br. Ferdovi za sehnání sponzorského daru, finanční částky 1.000,- Kč, která bude plně využita na realizaci projektu Skautský klub Nečasu. Oddíl Blesk a jeho teemy Nocí, Tornád a Hromů se pokusí konkurovat ostatním oddílům a přispět ke kráse našich kluboven.)

Držíme všem oddílům palce a o průběhu soutěže vás budeme pravidelně informovat. Jsme přece houkNet;)

Postavme školu v Africe

5. října 2006 v 22:45 | ondey
Kadaň 12. 10. A je to tady! Hodina velkého štěstí se přiblížila. Už ve čtvrtek vyrážíme do ulic, abychom vybrali co nejvíce peněz ve třetím ročníku sbírkové akce na stavbu základníích škol v Etiopii. Jedna škola již stojí, další dvě se staví. Bude i čtvrtá, pátá, šestá? :) Záleží na vás.
Sraz:
Skauti v 9:00 hod v klubu, směna do 16:00 hod
(omluvenky si vyzvedněte u Ondřeje doma, gympláci u Huga na gymplu)

Skautky, Vlčata, Světlušky v 16:00 hod

Všichni v krojích, ten kdo nemá(!) veme si skautské triko a šátek.

Chcete vidět loňský televizní spot ke sbírce?
Klikněte sem. Letos jsou natočeny 4 spoty a jeden hezčí než druhej. Koukejte na Českou televizi a nepřehlédnete je:)

Chystá se naše obrovská narozeninová párty!!!

15. září 2006 v 17:57 | ondey
Celý rok 2007 Celý svět bude slavit a my nesmíme chybět! Blíží se chvíle, kdy tomu bude přesně 100 let, co pojem skaut spatřil světlo světa. Po celý příští rok budou skauti i v České republice připíjet na zdraví a veselit se. Přípravy oslav jsou v plném proudu a zasáhnou také Kadaň! Jsme tu 100 let, oslavte to s námi.

Více info o chystaných akcích naleznete zde: Narozeninová párty 100letí

Nábor a Zahájení Skautského roku

28. srpna 2006 v 8:56 | ondey
Už to víme.... Tradiční náborová akce na náměstí se bude konat a houkNet ví datum!!! Jsme dobrý;) Takže, zakroužkujte si v kalendářích 9. 9. (to je září) 2006. Zde zároveň proběhne Zahájení Skautského roku, nikdo nesmíte chybět, to by byl průšvih:) Akce jako taková začne jednu hodinu po poledni a skončí v pět večír... Počítejte ale s tím, že se sejdem podstatně dřív, kvůli přípravě (stavba tee-pee, příprava her, atd.).

Chceme mít školu v Africe!

23. srpna 2006 v 23:28 | ondey

Postavme v Etiopii další školu!

Již po několikáté proběhne sbírka Postavme školu v Africe. A jak už asi víte, my se rozhodně trhat party nebudeme... Právě zasíláme na ústředí závažnou přihlášku do sbírky, takže si připravte úsměvy a dětské nevinné pohledy a za dva měsíce razíme do ulic!!!

Sbírka se koná od 10. do 12. října 2006
Více informací o sbírce:

Setkání skautů celého světa proběhne u tebe doma!

23. srpna 2006 v 23:18 | skautská křižovatka

Jamboree on the internet

Zapište si do diářů…
O víkendu 21. - 22.října 2006 proběhne už 9.ročník celosvětové akce JOTI - Jamboree On The Internet. Nenechte si ho letos ujít!
JOTI není víkend prosezený u počítače. JOTI není zařizování a starosti. JOTI je dobrodružná hra na Internetu, prozkoumání skautských webových stránek, nalézání nových kontaktů i starých známých. JOTI je způsob, jak využít Internet v oddílové činnosti. Nevadí, že neumíte cizí jazyk. Nevadí, že nejste zrovna počítačoví programátoři…
 
 

Reklama