ČObolo

Svatováclavské Pizzobranní

2. října 2006 v 1:17 | ondey
Kadaň 30. září Ani skautský svět nenechala kadaňská sobotní akce samozřejmě sedět doma. Vinice Františkánského kláštera navštívil ze střediska nejspíš úplně každý, ovšem jen kmen roverů a rangers Kad-An přišel sjednocen. Prohlídli jsme si prasátka a kozičky, popili a pojedli, ale hlavně poseděli a pokecali. Na náš vkus bylo příliš mnoho lidí na sakra malý prostor. Nelenili jsme tedy, opustili narvané zahrady a vydali jsme se vstříc vůním pizerií našeho maloměsta. Nakonec jsme skončili pod deštníkem v zahrádce (resp. na betonu) pizerie Arena.
Již dlouhá doba tomu je, co jsme se takhle scházeli skoro každý týden, již dlouhá doba tomu je, co jsme se společně bavili na účet číšnika. Děkujeme tedy městu Kadani, že nás svolalo na svou (nepo)vinnou akci a pustilo nás ze zazděných zahrad prožít báječnou RS sobotu;)

Druhý fanfoorový úkol splněn!

1. října 2006 v 11:42 | ondey
Narychlo vyvolaná výprava do Prahy je za námi!! A byla to bombaaaaa!! (i bez teroristů)

Praha 28. září Celodenní výprava do našeho hlavního města se podařila! První kroky skautů vedli na Vyšehrad, kde navštívili svého zakladatele A. B. Svojsíka. V den České státnosti se poklonili místním sochám svatého Václava a za účasti premiéra České republiky Mirka Topolánka, primátora hlavního města Prahy Pavla Béma, zástupce senátu a katolické církve, pražských skautů a obyvatel Prahy vzdali hold své vlasti.

Skauti zachránili český klenot!!!

30. září 2006 v 22:57 | ondey
KH 22. - 24. září Kadaňští skauti se zúčastnili velmi prestižní vědecké práce, kdy pro Vědecký Institut YkebaraOlogy v Annaberg-Bucholz s pobočkou na české straně Krušných hor, v Kryštofových Hamrech vypracovávali po dobu jednoho víkendu řešení náhlého problému v oblasti české literární elity!!!

Jak bylo ve Vroutku

23. září 2006 v 22:04 | Míra
Rock for Church(ill)
Rozhodl jsem se, že se podělím o své zážitky z úžasného festivalu, který se koná nedaleko od Kadaně. Abych to uvedl na pravou míru, byl to spíš festiválek v malé, bohem zapomenuté obci Vroutek. Na paloučku krytém ze všech stran stromy se měl odehrát dvoudenní festiválek se spoustou zajímavejch kapel. Pusťa by to nazval asi "village party".
Zbytek unitř článku;)

Na Zahájení Skautského roku nám zakázali rozchod!

15. září 2006 v 17:50 | ondey
Sobota 9. 9. Už dalším rokem zažilo kadaňské budoucí náměstí Karla IV. zvláštní změny architektonického pojetí své kamenné tváře. Uprostřed totiž přibyl vysoký indiánský stan tee-pee a zval kolemjdoucí k návštěvě našeho skautského střediska...

Přichystané soutěže a atrakce si mohl vyzkoušet kdokoli. A noví členové se dnes ve čtvrtek opravdu ukázali. Nebylo jich moc, ale každý jeden se počítá. Zároveň na Náborovce proběhlo i Zahájení Skautského roku. Proběhlo asi takhle: ,,Zahajuji nový Skautský rok!'' (to pronesl Jezevec) Oooo, jak nečekané:D Ovšem pravé překvapení přišlo až potom. Zavalel se rozchod a zpoza našich zad se ozvalo: ,,Žádný rozchod!!!'' To jakýsi postarší dědeček, či podědečkovaný stařeček chytil svou životní příležitost do ruky, neboť konečně mohl mladší generaci poučit svými léty prověřenými vědomostmi a nastoupenému středisku tak započal vysvětlovat, kterak na místě, kde jsme právě stáli, kdysi prodávali koně. Jsem šťastný a spokojený. Vím to. Prodávali tam koně. Nespíše měli čtyři nohy a také hlavu. Informace k nezaplacení, nerozumím vůbec tomu, jak jsem doposud mohl žít tak neinformovaný... :)

EXPERIMENT 06 Podbořany 16. - 17. 6.

19. června 2006 v 19:42 | camélie
Jak vypadala roverská akce v počtu 2 lidí? Dočtete se uvnitř článku;)

Skauti na leteckém dni

17. června 2006 v 19:59 | ondey
Skauti strávili sobotu 17. června na letišti Macerka blízko Žatce. Už Jules Verne použil toto datum ve své knize Robur Dobyvatel jako den, kdy ,,úžasný letoun - aeromotiva Albatros přelétne Aljašku'', proto ani my jsme nemohli zůstat pozadu. Přečtěte si reportáž z této akce;)

Co se stalo se Šmoulinkou?

15. června 2006 v 20:58 | ondey
Když byli skauti na Hamrech, proměnili se ve Šmouly. A strašně se těšili, až uvidí Šmoulinku.... Jenže ta se jim celou dobu schovávala a mluvila na ně pouze ze svého tajného úkrytu, který neustále měnila.... Ptáte se proč? Na stránkách střediska jste se mohli už dočíst, že se jí stala malá kosmetická nehoda..... Foto naleznete uvnitř článku;)

Skauti vyměnili klubovnu za bázén!

14. června 2006 v 22:15 | ondey
Kam jinam během oddílové schůzky v tomhle tropickém počasí?? No do vodyyyyyyyyyyyyy!!!!!!!!:)

Skauti z oddílu Blesk se ve středu vydali na místní koupák, aby zchladili své vařené hlavy... Schůzka to byla velmi velmi fyzicky náročná, protože program jim nenechal chvíli oddechu...:) Soupeřili ve všech možných dovednostech pod vodou, výdrž dechu, plavání bez rukou (nechali je na břehu:)), hráli mokrého buldoka, tvořili aquabellové obrazce a další a další:D Schůzka se tak protáhla až do sedmi hodin do večera, kdy nás z vody musel vyhnat plavčík, protože náš zápal do hry ,,utop svého kamaráda a nebo ho alespoň rozbreč'', jenž je velmi skautská, byl tak veliký, že si nikdo nevšiml, že čas vážně plyne jako chlorovaná voda...

FOTKY!!!!

5. června 2006 v 22:18 | ondey
Jak vypadaly Kryštofky skautů? Věřte tomu nebo ne, ale kluci si celý víkend hráli na šmouly!!!:D Jak jim to šlo se můžete podívat v Galerii;)

Půl milionu korun od dětí k dětem

27. května 2006 v 15:26 | ondey
Dohromady 564 086,- Kč shromáždili skauti prostřednictvím sbírky Velikonoční skautské kuřátko. Stali se znovu největším spojencem sbírky Pomozte dětem! A středisko Úhošť Kadaň bylo již třetím rokem o5 u toho!
Děti i dospělí ze 62 skautských oddílů vyráběli v předvelikonočním čase figurky kuřátek z vaty a skořápek. Ozdobu na sváteční stůl rozdávali za příspěvek do sbírkových kasiček projektu Pomozte dětem! Za pět let spolupráce skauti shromáždili pro znevýhodněné děti více než 2 miliony korun.
,,Je fajn mluvit o tom, že se má pomáhat - ale mnohem lepší je skutečně investovat síly a čas a udělat něco pro druhé. Proto naše sbírky nejsou jen o kasičkách v ulicích - snažíme se, aby se každý zapojil vlastní prací. Kromě toho že se vybere spousta peněz na dobrou věc, člověk zjistí, co to je prakticky pomáhat - a že to stojí za tu námahu,'' říká koordinátorka Velikonočního kuřátka Michaela Čakrtová.
Nám nezbývá nic jiného, než mít radost z toho, že jsme pomohli velmi dobré věci a hlavně tímto neskončit. V listopadu na nás čeké 3. kolo sbírky Postavme školu v Africe, které jsme se zúčastnili i loni, tudíž i díky nám se už teď v Etiopii staví třetí škola.....ale to je pořád málo. Takže jedeme dáááááál!!!

Výprava na Kolinu

25. května 2006 v 0:06 | ondey
Oddíl Blesk vyrazil před nedávnem na dvoudenní výpravu na Kolinu. Podívejte, jaká nádherná krajina je v okolí....

NAROZENINY MAXIPSA FÍKA

24. května 2006 v 19:10 | ondey
20. května 2006 oslavil Maxipes Fík v Kadani již po druhé své narozeniny, tentokrát jedenatřicáté. A skauti byli u toho! Stali se spolupořadateli této akce. Holky i kluci pomáhali v parku s hrami na motivy Fíkova dobrodružství a prezentovali naše středisko na náměstí, kde v indiánském tee-pee uspořádali skautskou výstavu.
Představitel Maxipsa Fíka se nám svěřil:), že zážitek, který mu město poskytlo, když ho vystrčili z věže radnice a poslali na věž kostela, byl sice krásnej, ale že by to musel vidět dvakrát......to prej NE! Slíbil tedy Čudlovi, že pokud bude napřesrok tento skvělý nápad o5 zrealizován, nechá poslat z věže na věž jeho. Čudla tuto výzvu hrdě přijal, prý se jen bojí, že pak bude muset dole hladit něčí cizí děti:D Koho zajímá obrazová reportáž, nechť se ode dneška dívá každou sudou hodinu na TV Focus. A velmi doporučuju vydržet po zprávách, překousnout reklamu na solnou jeskyni a plastová okna a podívat se na dokument Maxipes Fík na návštěvě v Podkrušnohorském zooparku;)

Nová rubrika - ČObolo

24. května 2006 v 14:13 | ondey
Zde se budem setkávat s tím, čo už naozaj bolo..... Co se stalo a přihodilo v rozsahu celého kadaňského střediska....
 
 

Reklama