ČObolo

Jak bylo na oslavách 100 let skautingu: VIDEO

24. dubna 2007 v 19:20 | ondřej
Praha 21. dubna - Po Staromáku mezi náma běhali i kluci z internetové Stream TV. Jejich reportáž vám jako jediná ze všech českých televizí aspoň trošku přiblíží atmosféru oslav. A na skautský křižovatce se objevila veliká fotogalerie, najdete na ní dokonce lva skautek z oddílu Slunce:)

Na hoře Úhošť se skauti a skautky svlíkli do naha!

9. dubna 2007 v 20:26 | ondřej
Úhošť 7. 4. - Tradiční velikonoční výprava na Kryštofky, kdy se vždy mimořádně jednou za rok sejdem kluci s holkama, byla letos nahrazena šlapací jednodenní výpravou na horu Úhošť. Vyráželi jsme okolo desátý hodiny dopoledne z kluboven a cílem bylo strávit krásnou sobotu někde mimo panelák. Cestu jsme tentokrát otočili a vyjímečně šli naučnou stezkou pozpátku. Postarali jsme se tak o zábavu pro skautku Nikolu, která se celý den bavila tím, že hádala, které číslo staniční cedule naučné stezky bude následovat a kolik jich ještě zbývá. Čísla šla pozpátku, kupodivu jí to nedalo moc práce. Když jsme došli na náhorní plošinu stolový hory, litovali jsme, že jsme se tak blbě oblíkli. Všude bylo sice jaro, ale foukal tam tak neuvěřitelný vítr, že jsme začali klepat kosu. To jsme využili jako nádhernou překážku a uspořádali závod. Skautky proti skautům a proti vedoucím. 3 skupiny měli za úkol svázat co nejdelší lano z věcí a oblečení, které jsme měli při sobě. Vedoucí vyhráli, nahatí a bosí jsme byli všichni, ale ta nádhera, když jsme se po hře mohli zase oblíknout, to si nedovedete ani představit. Her pak bylo po cestě ještě několik, potkali jsme ve vzduchu paraglidistu a v křoví našli uzavřenou láhev s dopisem v ukrajinštině. Co v něm stálo teď zjišťuje Vítkovo učitelka angličtiny. Byly to hodně netradiční, ale krásný Velikonoce;)

Příprava na malování kluboven se stala katastrofou

9. dubna 2007 v 17:43 | ondřej
Kadaň 8. 4. - Na tuhle neděli se skauti z oddílu Blesk dohodli, že připraví svou klubovnu na chystané malování. Je zapotřebí ze stěn hlavně smýt nedodělanou vodovkovou výzdobu. Bohužel, ve smluvenou dobu přišel jeden jediný skaut, Kryštof,... a ještě pozdě. Moc nás mrzí, jak se kluci zachovali. Příště stačí říct dopředu: "Nesnažte se, stejně nepřijdem." My se pak podle toho můžeme dopředu zařídit a všem nám bude líp. Krásný zbytek prázdnin vám kluci přeju, vřele.

I Kadaň o Velikonocích Pomohla dětem!

9. dubna 2007 v 17:33 | ondřej
Kadaň 29. 3. - Sbírkový projekt Pomozte dětem!, který pořádá Česká televize a NROS (Nadace rozvoje občanské společnosti) běží už devátým rokem, už počtvrté díky kadaňským skautům zavítal i do Kadaně. Junák, svaz skautů a skautek vybírá tradičně nejvyšší obnos. Letos bude celková částka, která se vybrala (celkově, nejen Junák) za dobu existence sbírky možná přes 100 milionů korun. Peníze jsou určené hlavně dětem s výchovnými a vývojovými problémy, dětem týraným nebo žijícím mimo rodinu, dětem jakkoliv postiženým nebo ohroženým různými formami závislosti.
Skauti v Kadani letos v ulicích vybírali ve čtvrtek 29. března a do sbírky díky kadaňským občanům přibylo celkem 4 042 Kč. Všem kdo přispěli tak děkujeme.
Více info na www.pomoztedetem.cz

Úklid za Medvídkou

6. dubna 2007 v 23:22 | Hu?go!
Kadaň 5. dubna - Byl čtvrtek 5. dubna, 14:00. Já a Rejsek jsme seděli v klubovně a čekali na kluky z teemu Noci, protože ten den byl dohodnutý úklid všeho toho humusu, co je mezi průmyslovou zónou a blízkým lesem. Čekání bylo marné... nepřišel nikdo. Neztratili jsme ovšem elán a vydali se na grunt sami. Upřímně řečeno - ještě, že nám pomohli taky Rejskovo rodiče. Vlastně jsme ani nestihli uklidit úplně všechno... přesto jsme Technickým službám města Kadaně přivezli přes 30 pytlů plných bordelu - PET lahve a pytlíky, sklo, železný tyče, polystyren, poloprázdný plechovky s barvou, pneumatiky,... dokonce jsme si mysleli, že jsme našli mrtvolu (vypadalo to fakt věrohodně) a nakonec se z našeho objevu vyklubalo "pouhých" 15 kilo vápna.
No, shrnul bych to asi tak - lidi jsou hrozný prasata;) Důležitý je, že díky nám (proč se nepochválit:) ) vypadá alespoň jeden malej kousek přírody o trochu líp.
Uvnitř článku si zahlasujte v anketě;)

Vůdcovky a Čekatelky jsou za námi! Máme to v kapse!!!

17. března 2007 v 21:25 | ondřej
Děčín 17. března - Kadaňáci se tuhle sobotu zúčastnili mučící akce - Čekatelských a Vůdcovských zkoušek v Děčíně. Jela nás celá 10 členná tlupa. Ve dvou autech jsme strávili 4 hodiny na silnici. A to nebyl ani náhodou ten nejhorší zážitek celýho dne. Nikdo jsme totiž nevěřil, že zkoušky dáme. Ještě po cestě jsme rozebírali věci, který jsme se nějak zapomněli doučit:D Naštěstí, v Děčíně nás nezkoušeli čerti, ale lidi a tak uměli přivřít očka. Zkoušky z pedagogiky, psychologie, metodiky, vedení oddílu, zdravovědy, organizace a práva, kultury a estetiky, hospodaření, přírody a ekologie, táboření, přípravy a vedení tábora, tělovýchovy a sportu a rétoriky jsme nakonec zvládli na jedničky;)
Kadaňské středisko Úhošť tak má 3 nové vůdce - Nikču, Luďu a Brouka a 6 nových čekatelů - Palečka, Eevee, Myšku, Čouda, Kafku a Lenku. Čekatelé dostali dekrety a odznaky (někteří i po 16 letech vzdoru....Kafka....ehm) a vůdcové nedostali niiiic:(((( Dekrety v Praze zapomněli vytisknout a odznaky si máme koupit. To je život.

Skautky na Hamrech

11. března 2007 v 12:26 | ondřej
Kryštofky 2. - 4. března - Minulý víkend strávil oddíl skautek na Kryštofkách. Jaký to bylo, se dozvíte dnes večer od jedné z nich;)

VideoReportáž ze Zlatého uzlu

1. března 2007 v 0:03 | ondřej
Kadaň 25. 2. - Soutěž o putovní cenu Zlatý uzel je za námi. Okresní závod v uzlování letos dopadl pro Kadaň špatně. HoukNet pro vás natočil na místě reportáž, ta vám přiblíží celou ponurou atmosféru;)


SOUTĚŽ: Kdo první najde hrubku, která je schválně ukrytá v závěrečných titulkách?:D

Divadlo Navenek se vytáhlo

25. února 2007 v 13:20 | Hu?go!
Kadaň 23.2. - V pátek na sedmou hodinu večerní jsem se vydal pln očekávání do Orfea na premiéru "polomuzikálu" Olivie Twist, který divadlo Navenek nacvičovalo asi tři roky. Dřina se ale určitě vyplatila.
Ti bystřejší už podle názvu asi pochopili, že se jednalo o předělávku knihy Oliver Twist. Mimochodem - kdyby to někdo nevěděl - divadlo Navenek je z velký části gymplácký, a protože gympl je skauty přímo zaplavenej, i v týhle hře si zahráli čtyři z nich: Kajman, Radka a (hlavní role) Kamča a Eva Žemličková, o který se už před hrou Deník Chomutovska vyjádřil jako o "jednom z největších talentů souboru".
Sál byl snad do posledního místa zaplněnej už dávno před sedmou a hra mohla začít. Samozřejmě, že i tohle představení doprovázel nějakej ten trapas, jako například když Evě hned v úvodu nefungoval mikrofon, ale všechno nakonec proběhlo zdárně. Po hře všechny dost bolela bránice a neslyšel jsem okolo sebe jiný než dost kladný komentáře.
Jediný, co by se dalo vytknout bylo, že lidi z Kadaně neví, kdy tleskat, a tak bušili rukama o sebe skoro furt, což se moc nehodilo a i herci z toho byli prej dost zaskočený. Tohle ale Navenek asi těžko mohl ovlivnit a zakazovat tleskání:)

A je po volbách

16. února 2007 v 20:14 | Hu?go!
Kadaň 16.2. - A je po volbách! Tedy po těch střediskových. Ale taky být nemuselo. Už jednou se musely odložit ze čtvrtka na pátek, protože by nepřišlo dost lidí, aby se mohlo volit. Tentokrát se tak málem stalo opět. Nakonec však volby přece jenom hladce proběhly. A výsledky?
Střediskovým vedoucím se stal Luďa, který dostal 5 hlasů ze šesti. Jako svého zástupce si vybral Čouda. Členy Revizní komise se stávají Fanda (Flek) a Míra Růžička.

Celý "proces" byl velice napínavý, na obrázku vidíte Míru, jak se modlí za svého kandidáta a Jezevce vzhlížejícího kamsi nahoru.

Orkán zničil teemu Noci Kryštofky

21. ledna 2007 v 20:57 | ondřej
Kadaň 19. - 21. 1. - Teem Noci měl na víkend naplánovanou výpravu na Kryštofky, rádce Rejsek jí plánoval už dlouhou dobu, společně se svým podrádcem Ferdou dokonce vymysleli malou víkendovou etapovou hru. Měla to být první samostatná výprava Nočníků na Kryštofky...

VIDEO z Vánoční besídky

4. ledna 2007 v 17:06 | ondřej
Konečně se server YouTube vzpamatoval a my vám tak můžeme přinýst autentické záběry z Vánoční besídky!

Nebyli jste na besídce?... Nebo si jen chcete připomenout atmosféru, která při hlasitých oslavách Vánoc pohltila klubovny?:) Houkněte se do článku Vánoce ve znamení řízeného chaosu.

Přeju dobrou chuť:P

Kadaň - Zářící Betlémským ohněm...

25. prosince 2006 v 15:56 | ondřej
Kadaň 23. 12 - Tentokrát se kadaňští skauti rozhodli zachovat pohodlně. Proč stát celý den na náměstí v mrazu a čekat, až někdo (ne)přijde. Rozdávání Betlémského světla proto letos proběhlo přímo ve skautských klubovnách. Po městě se rozlepily plakáty s vyobrazením kluboven na mapě, o akci se mluvilo v televizi, v rádiu a dalších sdělovacích prostředcích. Do poslední chvíle jsme ale stejně nevěřili, že si někdo pro vánoční plamínek přijde. Přes to všechno jsme klubovnu vyzdobili, pustili koledy, převlíkli se do krojů a čekali. A teď se podržte! Během prvních 15ti minut přišlo tolik lidí, jako za celý loňský ročník!
Heh... A my jak lamy každoročně mrzli, to je opravdu teda veselý. Světýlko jsme rozdávali od 15:00 do 18:00 hod, kolik lidí přesně přišlo, se houkNetu bohužel nepodařilo zjistit, odhady však ukazují na číslo 50 kusů. No, potěš koště... mělo to smysl, máme radost:)

Vánoce ve znamení řízeného chaosu

25. prosince 2006 v 15:09 | ondřej
Kadaň 22. 12. - Jako neuvěřitelný propadák se v první chvíli jevila Vánoční besídka střediska Úhošť. Těsně před zahájením totiž vylezlo na povrch, že hodně málo lidí má něco připraveného, nikdo neumí koledy a podobně. Naštěstí, není nic legračnějšího, než nepřipravená akce:D

+ BONUS VIDEO

Vlčácké Hamry

10. prosince 2006 v 21:09 | ondřej
NAPSALI JSTE DO REDAKCE

Další článek se spožděním..... a značným (se opět omlouvám)
takže 13 vlčat počtem v decibelech bych to odhadoval tak aspoň na 50 + Já Medvěk Kim Mývalka a Abdul průběh vesměs poklidný převážně hráli hry..... Ufouna jsem vezli do Kadaně s podezřením na zlomenou ruku a počasí bylo že bys psa ven nevyhnal.......... vlastně jen vlčat anosila vodu:-))))
napsal Míra

Rádcovská slezina oddílu BLESK

10. prosince 2006 v 21:07 | ondřej
NAPSALI JSTE DO REDAKCE:
Článek se spožděním..... značným (se omlouvám)
No prostě...,

Sešli jsme se ve 1430... všichni až na Chrobáka (jak nečekané). Řekl jsem jim, že se takhle občas slezem a nevěděl jsem, jak to seskupení nazvat, tak jsem jim řek, že se budeme slejzat jako "rádcovskej teem". Potom jsem jen tak mezi slovama prones, že bude Svojsíkáč, tak by se měli začít s teemama připravovat a oni jako rádcovskej teem se budou pripravovat na některý věci právě dneska, protože u nich to musí začít, že jo...
Jako první jsme jen tak rychle prolítli krojový označení - co znamená kterej funkční štítek, barvy šátků a šňůrek, odznaky,... to jsme si ukazovali na takovejch modelech, co jsem měl vytištěný... to byla rychlovka

TV spoty k Africe

23. října 2006 v 13:12 | ondřej
Líbili se vám televizní spoty na sbírku Postavme školu v Africe?:) Tak si je stáhněte:P (myslím ty spoty, ne kalhoty třeba!!!)
TV spot - Opisování
TV spot - Pozdě
TV spot - Usínání
TV spot - Zkoušení

Půl milionu skautů v učebně kadaňského Gymplu

23. října 2006 v 12:56 | ondřej a Hu?go!
Kadaň 21. 10. - Skauti z kadaňského oddílu Blesk se letos poprvé zapojili do mezinárodní celosvětové akce JOTI (Jamboree on the Internet), které se koná již od roku 1996 každý třetí říjnový víkend. Slovo "Jamboree" označuje setkávání skautů z celého světa, které probíhá jednou za čtyři roky reálně, ve skutečnosti a jednou za rok po internetu a rádiových vlnách (JOTA, tradice od roku 1957). Letos se spolu s námi JOTA/JOTI zúčastnilo bezmála půl milionu do akce registrovaných a další tisíce neregistrovaných skautů z asi 200 zemí světa.

A máme vybráno, jde se stavět škola!

13. října 2006 v 11:28 | ondey
Postavíme školu v Africe, teď už je to jasné...
Kadaň 12. 9. - V ulicích Kadaně jsme byli celý čtvrtek, od rána 9:00 hodin až do večera 18:00 hodin. Od občanů Kadaně jsme vybrali přesně 10 496,50 Kč + 3,50 €. Abyste si uměli představit, jak moc sbírce Postavme školu v Africe pomůžeme, přečtěte si, kolik a co potřebného můžem za 10 496,50 Kč (€ nepočítám) v Etiopii nakoupit:


875 cihel
66 pytlů cementu
2 nádrže na sběr vody /jedna na 2000 litrů/
2 brány ke škole
materiál a výrobu okapů pro 2 budovy školy
4 stoly pro učitele
8 tabulí
11 lavic
35 židlí
500 hub na tabuli
až 524 učebnic
981 penálů
2 187 sešitů /40 stran/
5 248 tužek
5 524 propisek
9 122 ořezávátek
i 9 122 gum

Jednu z těchto položek Kadaň zaplatila. Děkujeme všem kteří přispěli a přejeme etiopským dětem hodně štěstí při zkoušení a písemkách;)

Skandál! Skauti si v Kadani uřízli ostudu!

4. října 2006 v 11:51 | ondey
DODATEK: Dnes už je vypátráno, že tento čin opravdu nemají na svědomí skauti, ale jejich spolužák ze Základní školy, ul. Školní v Kadani, kterého v tomto domě potkali a on se k nim bohužel hlásil.

Máme jen zmatené neoficiální informace, podrobnosti neznáme, přesto pravdivé jádro kauzy je velice závažné!

Kadaň po 9. září Pomalu, ale jistě vyplouvají na povrch informace o velmi nevhodném chování kadaňských skautů v den Zahájení skautského roku, kdy ve městě též probíhal Evropský den otevřených dveří památek. Městským úřadem v Kadani se tak linou zvěsti o tom, že místní skauti jsou nevychovaní, neuctiví a ničím se nelišící od jiných dětských gangů. O co šlo? Při návštěvě historického domu č. p. 7 se nějací skauti v krojích chovali velice vulgárně, prý dokonce plivali uvnitř domu po zdech. Vše na Radě města(!) vypověděla správkyně této památky, která v tu dobu dům hlídala. Velice křehká spolupráce mezi naším střediskem a městem Kadaň je tak po rocích usilovné práce vážně nabourána. Nemůžeme se tedy divit, že pokud budeme požadovat po městě nějaké výhody jako doposud (náborovka na náměstí, rezervace městského parku, otevření všech památek zdarma kvůli TouZaPu, a další), nebudeme vyslyšeni. Už dnes se hovoří o tom, že na náměstí jsme byli naposled. Nemá cenu se k tomu asi nějak moralizovaně vyjadřovat. Nechováte-li se jako skauti, nejste skauti. Nic víc, nic míň.

Nezbývá nic, než dodat: .............díky.
 
 

Reklama