Druhý fanfoorový úkol splněn!

1. října 2006 v 11:42 | ondey |  ČObolo
Narychlo vyvolaná výprava do Prahy je za námi!! A byla to bombaaaaa!! (i bez teroristů)

Praha 28. září Celodenní výprava do našeho hlavního města se podařila! První kroky skautů vedli na Vyšehrad, kde navštívili svého zakladatele A. B. Svojsíka. V den České státnosti se poklonili místním sochám svatého Václava a za účasti premiéra České republiky Mirka Topolánka, primátora hlavního města Prahy Pavla Béma, zástupce senátu a katolické církve, pražských skautů a obyvatel Prahy vzdali hold své vlasti.


Den začal velmi brzo, odjížděli jsme z Kadaně už v 5:00 ráno, do Prahy pak dorazili v 8:15. A vyrazili po pámátkách! Není možné za jeden jediný den vše projít, ale nejdůležitější místa jsme si nenechali ujít. Vyšehrad a hrob A. B. Svojsíka, ale také Karla Čapka, Jana Nerudy, Karla Hynka Máchy, Boženy Němcové, Milady Horákové....dýchla tam na nás minulost a dějiny českého národa, vše co jsme ve školách slýchali, byla pravda. Na Vyšehradě se nachází jezdecká kamenná socha Sv. Václava a protože není tak známá jako ta na Václaváku, chtěli jsme ji vidět. Pro porovnání jsme potom hned zamířili k té bronzové, prošli Václavák, prohlídli si Stavovské divadlo a vydali se za orlojem. Jenže po cestě jsme se ocitli uprostřed Vánoc. Všude sních a vánoční výzdoba. Stáli jsme totiž uprostřed chystané reklamy na operátora:D

Orloj, spousta lidí z celého světa, která čeká na to, co se bude dít. A po pár vteřinách je po všem. Spousta lidí z celého světa se pak tak jako vždy neudrží a rozesměje se celým Staroměstským náměstím...

Popraveno 27 českých pánů, 27 jmen na vzpomínkové desce, 27 křížků v dlažbě před Staroměstskou radnicí. Zde se vás dějiny nedotknou, zde do vás vrazí chladnou ocel nože.

A jedeme dáál! Karlův most, tam je nyny, tančí se a zpívá, maluje a kreslí, chodí a krade... Na Kampě jde ještě na spoustě místech vidět, kam až sahala voda v roce 2002. Opravdu sííla.

Na Malostranském náměstí se šli všichni za 10,- Kč na veřejné WC vyčůrat, ve Valdštejnské zahradě jsem se šel zadarmo na luxusní veřejné WC vyčůrat... Také jsme si prohlídli falešnou skalní stěnu, s příšerkama, žábama a hadama.

Lanovkou na Petřííín:P Bylo to hezkýýý, škoda že na rozhlednu se už musí pěšky poschodech....bleeeee, vejška jako kráva, a celý se to houpe.... Jako bylo to hezký, ale že bych to musel vidět dvakraát.Pak už rozchod po Praze a cesta celým metrem! Kluci projeli všechny stanice, hlavně chtěli vidět stanici Jiřího z Poděbrad, o které zpívá Jarek Nohavica.


A jsme z5 na Václaváku a pokládáme pod Sv. Václava kytky (rsp. my ne, jen koukáme jak je tam pokládaj jiný) a jedem domů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.