Jak bylo ve Vroutku

23. září 2006 v 22:04 | Míra |  ČObolo
Rock for Church(ill)
Rozhodl jsem se, že se podělím o své zážitky z úžasného festivalu, který se koná nedaleko od Kadaně. Abych to uvedl na pravou míru, byl to spíš festiválek v malé, bohem zapomenuté obci Vroutek. Na paloučku krytém ze všech stran stromy se měl odehrát dvoudenní festiválek se spoustou zajímavejch kapel. Pusťa by to nazval asi "village party".
Zbytek unitř článku;)

První den jsem si to přifrčeli asi tak na půl šestou. První dvě kapelky jsme nestihli a abych pravdu řekl, nedělali jsme nic proto, aby se nám to povedlo…. V době kdy jsme se pokoušeli procedit se přes vstup na pódiu vyhrávala Mága a Ždorp. Zde nastal první problém. Já vyhrál v časopise Muzikus lístky ale pořadatelé RFCH ztratili prezenční listinu a navíc mnozí z nich byli velice "zaneprázdněni" a nemohli to řešit. Takže první půlhoďku Mňágy jsme si s Kamčou poslechli od vchodu. Nakonec se to vyřídilo a tak jediná újma, kterou jsme utrpěli byly růžové pásky, které jsme vyfásli. Mezitím Mága pomalu končila svůj set a za pódiem se chystali Status Presents. No a to byl mazec…… Tuhle partu jsem už slyšel naživo a tak jsem tušil co od nich můžu čekat a musim vyzdvihnout druhý zpěvy, který tam "házel" kytarista a moc se mi líbilo jak to znělo. Rozhodně kdyby zaskakoval tu a tam za zpěváka, tak bych se nezlobil.
Další nášup, i když z jiného soudku byli Skyline. To byla poměrně svižná a velice energická muzika. Pro ortodoxní rockery a metaláky to byl ideální čas na občerstvení u stánků ale já byl rozhodně spokojen. Pořádně se festival rozproudil, když na to vlítli slovenští Polemic. Ska bavilo celou louku i mě se to moc "páčilo" i přes to, že ska běžně neposlouchám. Psát o BSP asi moc netřeba. Viděli jsme asi tak půlku toho vystoupení, protože jsme před tim zevlovali po areálu a zabředli jsme ve stanu s nápisem Gambrinus (fakt nevim, co jsme tam dělali). Další bandou v programu byli Wohnout. Jak hráli netušim. Jsou mimo oblast mých posluchačských zájmů a myslím si, že ostatní to měli taky tak…. Rozhodli jsme se že omrknem nějakou místní putyku. Narazili jsme na hospůdku která se jmenovala Čoudovna. Poseděli jsme, pokecali a vydali se zpět na zlatý "hřeb večera" na britsko-japonsko-indicko-trinidadskou kapelu Bushcraft. Heh to je palba. Byli představováni jako něco blízkého Skunk Anansie, což znělo moc lákavě. O to větší bylo naše rozčarování z toho, co se na pódiu opravdu dělo. Kytarista neměl kytarovém efekt a hrál na tzv. "čistej zvuk" nejspíš to byl i záměr. Zpěvačka nebyla moc přesvědčivá a bubenici jsem podezříval, že to má puštěný ze samplů. Druhý den jsem se uráčili dorazit brzo abychom mohli sešmáknout Roe deer no a parádička. I když jak se mi dostalo do ruky jejich starší CD, tak nutno říct, že personální změny kapele moc neprospěly. Další na řadě byla Calatehea na tu se těšil hlavně Michal. No bylo to zajímavý, muzika fajn, styl byl takovej uhlazenej, až sterilní metal. Zpěvačka toho stihla opravdu požehnaně za ten set, probrala tam svůj osobní milostnej život, dokonce se zastřelila v půlce koncíku a přesto všechno koncert úspěšně dokončila. No někdy se ta "show" vezme za špatnej konec. Zato Guločar čaroval. Předvedli parádní funky prostě špica. No textu člověk moc nepobere, to dá rozum, ale u nich to vůbec nevadí. Blanku Šrumovou jsme tak nějak vynechali a šli se projet Kit-kat autem. Udělali jsme si okružní jízdu Vroutek-city, dostali oplatku a makali se podívat na -123 Minut.
No při pozorování těchto pánů muzikantů bych s hraním nejraději sekl. To co tam předváděli to byla zvláštní kombinace, protože to byli opravdoví mistři svých nástrojů a kombinovali to s neméně důležitou vlastností a tou byla nápaditost. Všem doporučuji.
Bow Wave, tak se jmenovala partička hoperů, kteří "minuty" vystřídali na pódiu a spustili docela pohodovej hip hop u kterého mě příjemně překvapilo že byl s "nástrojovkou". Texty byly rozumný a vůbec byla to muzika, která mi tam vůbec nevadila. Pak přišla Veselá partička Sorgente z Německa a předvedla energický ska-funky. Čekali jsme, že to bude podařený a byl to MAZEC. Byli to takový davový manipulátoři. Skvělá energická kapelka, ale pochybuju, že budu mít možnost, je ještě někdy vidět naživo….. Další měli být Heiven. No měl to bejt zlatej hřeb večera, lidi už byli pěkně rozpumpovaní. Velká část posluchačstva se právě ocitala na prahu dvou světů (reality a toho alkoholového). Ideální čas na metalovej nářez. Všechno fajn až do chvíle, kdy se ten člověk u mikrofonu pustil do "zpěvu". Upřímně měl by svůj hlas používat především v sebeobraně. Nejni to asi úplně objektivní protože nejsem metalovej fanda ale…… No tak jsme se vydali do Čoudovny….. Následovala další poněkud kosmopolitní kapela United Flavour. Sakra našlapaná latina se reagge. Navíc hnaná bezvadnou španělskou zpěvačkou. Která upoutávala pozornost nejen díky tomu jak výborně zpívala J. Basák plnil v kapele funkci dirigenta tak, aby se celá kapela mohla předvést a bylo na co koukat. Byla to moc příjemná spíš poslechová muzika. No ale nic netrvá věčně a tak na pódium vtrnulo cosi dvoumetrového, co si nechávalo říkat Lord Bishop. Styl hudby, který měl údajně hrát se jmenuje "sex-rock". "Sex-rock" je v podstatě klasickej rock, ve kterém se vyskytuje slovo "FUCK" na tisíc způsobů. Společně s Kamčou a Šámou jsme nelenili a vrhli se na pár remixovejch verzí…. Poslední kapelou,co jsme slyšeli a na kterou jsme tam vlastně čekali až do druhé hodiny ranní, byli Ohm square. No když pominu jejich hodinovou zvukovku a fakt že někteří lidé se nás tam pokoušeli naverbovat na hledání klíčů od auta, ve dvě hodiny ráno na louce, kde v tu chvíli mohly být ještě dobrý dva tisíce lidí….. tak morda. Ohm Square byli výborní. Charlie One je prostě třída. Na můj vkus skvělý, ale moc krátký! Šest tracků a už je pořadatelé hnali z pódia. Přídavek se nekonal a byla to ohromná škoda. Budu muset vyrazit na jinou akci ,abych si vychutnal regulérní koncík a né jen demo (i když noblesní). Poslední kapelu jsme už svou přítomností nepoctiliJ)). Byla to prej Monika Agrebi s kapelou a prej to nebylo špatný, ale tak spát se musí…..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Červi Červi | E-mail | 24. září 2006 v 20:50 | Reagovat

No hezký článek, jen trochu opožděný, ne?

2 kamellie kamellie | E-mail | 30. září 2006 v 10:50 | Reagovat

2 Červi: Heleď článek z tábora tu taky nebyl zrovna v červenci;)

2 Míra: pěkný;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.