Půl milionu korun od dětí k dětem

27. května 2006 v 15:26 | ondey |  ČObolo
Dohromady 564 086,- Kč shromáždili skauti prostřednictvím sbírky Velikonoční skautské kuřátko. Stali se znovu největším spojencem sbírky Pomozte dětem! A středisko Úhošť Kadaň bylo již třetím rokem o5 u toho!
Děti i dospělí ze 62 skautských oddílů vyráběli v předvelikonočním čase figurky kuřátek z vaty a skořápek. Ozdobu na sváteční stůl rozdávali za příspěvek do sbírkových kasiček projektu Pomozte dětem! Za pět let spolupráce skauti shromáždili pro znevýhodněné děti více než 2 miliony korun.
,,Je fajn mluvit o tom, že se má pomáhat - ale mnohem lepší je skutečně investovat síly a čas a udělat něco pro druhé. Proto naše sbírky nejsou jen o kasičkách v ulicích - snažíme se, aby se každý zapojil vlastní prací. Kromě toho že se vybere spousta peněz na dobrou věc, člověk zjistí, co to je prakticky pomáhat - a že to stojí za tu námahu,'' říká koordinátorka Velikonočního kuřátka Michaela Čakrtová.
Nám nezbývá nic jiného, než mít radost z toho, že jsme pomohli velmi dobré věci a hlavně tímto neskončit. V listopadu na nás čeké 3. kolo sbírky Postavme školu v Africe, které jsme se zúčastnili i loni, tudíž i díky nám se už teď v Etiopii staví třetí škola.....ale to je pořád málo. Takže jedeme dáááááál!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.